Tip na výlet jižní Morava (kam z Velkých Bílovic)

Archeopark Pavlov

Archeopark Pavlov

Přijeďte na místo, kde před 30ti tisíci let žili lovci mamutů, prohlédněte si exponáty z té doby a na chvíli se vraťte v čase.

Naučně-poznávací stezka mezi vinicemi

Naučně-poznávací stezka mezi vinicemi

Cyklistická stezka měří přibližně 15 km a projedete všechny tři sklepní tratě a většinu viničních tratí. Na stezce je 10 odpočinkových míst se 13 infotabulemi. Každá z nich obsahuje informace vztahující se k vínu, výrobě vína, pěstovaným odrůdám, k zajímavým místům na trase nebo k tradičním vinařským a kulturním akcím ve Velkých Bílovicích.

Kaplička na Hradišťku

Kaplička na Hradišťku

Kaplička Hradištěk stojí od roku 2002 na nejvyšším místě v okolí, a byla postavena z veřejné sbírky občanů Velkých Bílovic. Vysvěcena byla v květnu 2002 a má hned čtyři patrony: sv. Cyril a sv. Metoděj jsou patrony víry, sv. Václav je patron České země a sv. Urban je patron všech vinohradníků a vinařů. Výhled od kapličky je nezapomenutelný. Sjíždějí…

Rozhledna Slunečná

Rozhledna Slunečná

Rozhledna byla postavena v rámci Programu přeshraniční spolupráce "Slovenská republika – Česká republika" v letech  2007–2013 s projektovým názvem Rozhlédni se a poznávej. Nachází se u obce Velké Pavlovice a je součástí turistického areálu s dalšími dvěma stavbami stylizovanými do podoby typických jihomoravských vinných sklípků. Hlavní dominantou…

Rozhledna Kraví hora u Bořetic

Rozhledna Kraví hora u Bořetic

Rozhledna Kraví hora se nachází na kopci Olbramy mezi obcemi Bořetice a Němčičky na Břeclavsku. Tato dřevěná stavba byla postavena v roce 2006. Rozhledna je vysoká 15m a celkem čítá 4 patra. Na samotný vrchol vede 65 schodů, z něhož je překrásný výhled na okolí. Z bořetického náměstí vede k rozhledně žlutá turistická značka.

Vinné sklepy - Vrbice

Vinné sklepy - Vrbice

Malebná vesnice v srdci Modrých Hor a mikroregionu Hustopečsko, je druhou nejvýše položenou obcí v okrese Břeclav. Již z dálky vítá návštěvníky sklepní lokalita Stráž s kostelem svatého Jiljí.